Fabrikamız Denizli Merkezefendi ilçesine bağlı Göveçlik’te 11.000m2 kapalı olmak üzere 16.000m2 alan üzerine kurulmuştur. Havlu ve bornozluk kumaş üzerine uzmanlaşmış kadromuzla yılda 4.900.000 kg ipliği işlemekteyiz. Bünyemizde dokuma hazırlık ve pamuklu dokuma departmanlarımız bulunmaktadır. Tedarikçilerimizden kumaş boyama hizmeti alarak üretim sürecimizi mamul olarak tamamlamaktayız. Kapasitemiz yıllık 4.000.000 m2 bornozluk kumaş bununla birlikte 8.500.000 adet havlu üretimini karşılamaktadır.


Firmamızda üretimimiz ; 

KARDE 
Open End 
Bamboo 
%100 Organik 
Karışım Organik 
Likralı 
Microcotton 

türü ipliklerle çok geniş yelpazede farklı iplik numaralarında çalışabilmekteyiz. 
           Üretimimiz 52 adet havlu dokuma tezgahımız ile yapılmaktadır. Bunların 22 adedi Jakarlı tezgahlar ve 30 adedi armürlü tezgahlardan oluşuyor. 
Jakarlı tezgahlarımız ile fantezi kumaş üretimi yapılmakta, müşterilerimizin talep ettiği her türlü deseni kumaşa işleyebilmekteyiz, armürlü tezgahlar ile daha basic ürünler üretilmektedir. 
           Jakarlı tezgahlarımız kendi içinde 2’ye ayrılmaktadır. Bunlar 18 adet Jumbo jakar ve 4 adet ebatlı jakardır. Kapasitemizin yüksek olması sebebiyle hızlı üretim yaparak sipariş terminlerimizi kısaltıp sizin için uzun olan zamanları kısaltıyoruz. 
           Üretimin sürecinin tamamında sağladığımız hizmetin her aşamasında kalite bizim için en önemli ve vazgeçilmez unsurdur. Firma olarak ne kadar yüksek kalite sunarsak oluşturulan ürünler ile ülke prestijimizin artacağının bilincindeyiz. Toplam kalite yönetiminde takip ettiğimiz yol budur. 
Bünyemizde bulunan dizayn departmanımızda müşterilerimizin istekleri doğrultusunda desenler geliştirilmekte trend yakından takip edilerek kumaşlarımıza yansıtılmaktadır. 
           24 saat çalışan kalite kontrol departmanımız ile kumaşlarımız ve mamullerimiz sevkiyat öncesi tek tek incelenip barkodlanmaktadır. Böylelikle hatalar anında tespit edilip kayıt altına alınmaktadır. 
   Çalışma sistemimiz içerisinde her vardiyada bulunan kalite denetmenlerimiz üretim esnasında dokuma tezgahlarında bir bir kalite takibini yapmaktadır. 
Firmamız bağımsız denetmen firmalar tarafından periyodik olarak denetlenmektedir.

           Yedeks Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Türkiye’nin binlerce yıldır tekstil merkezi olan Denizli Şehri’nde 1986 yılında ev tekstili alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş, Başer ailesinin sahibi olduğu bir aile şirketidir.
           Ailenin tekstil sektörü ile tanışması 1800’lü yıllara dayanmaktadır. Dönemin Osmanlı İmparatorluğu topraklarında olan Göveçlik’te pamuk çiftçiliği ile uğraşan büyük dede Hacı Mustafa Efendi aynı zamanda pamuk tüccarlığına da başlamıştı.
           Uzunca bir süre oğulları tarafından devam ettirilen faaliyetlerine 1900’lü yılların başında dokumacılık da eklenmiştir. Üretilen kumaşlar şehrin tekstil pazarlarında satılmaya başlanmıştır. Daha sonra ailenin 1930 doğumlu torunlarından Ekrem Başer 1974 yılında ortaklarıyla memleketi olan Göveçlik kasabasında Denizli ilinin ilk iplik fabrikasını kurmuştur.
Modern makinelerle üretim yapılan fabrikada birçok çalışana istihdam sağlanmıştır. Oğullarının büyüyüp kendi işlerini kurmak istemelerinin ardından iplik fabrikası ortaklığından ayrılarak 1986 yılında kendi işletmelerini kurmuşlardır.
           Yedeks Tekstil A.Ş. Yurtiçi pazarda,uzmanlığı olan dokumacılığa ağırlık vererek yapılanmasını mamul üreten firmalara kumaş satışı ve yine dokumacılıkta hizmet tedariği olarak oluşturmuştur. Yoğunlaşmasının bu yönde olmasının ardından dokuma kapasitesi olarak Denizli’nin en büyük ilk 10 firması içinde yerini almıştır.

           Toplam Kalite yönetimi felsefesi ile, Müşteri odaklı, dinamik bir yapıda, ekip çalışmasını, sosyal sorumluluğu, profesyonel yönetim anlayışını esas alan, yeniliklere ve yaratıcılığa değer veren anlayışla sektörün en iyisi olmak.

           Oluşturduğumuz vizyon çerçevesinde müşterilerimize, çalışanlarımıza, ülkemize kaynak ve değer yaratan örnek bir kuruluş olmak.

Kurumsal Değerlerimiz ve İlkelerimiz;

  • Başarının verimli ve disiplinli bir çalışmanın akabinde geldiği bilincindeyiz.
  • Saygın , istikrarlı , güçlü, dürüst ve güvenilir bir kurum olmaktan asla ödün vermeyen bir anlayıştayız.
  • Faaliyetlerimizdeki tüm süreçleri kontrol altında tutarak, etkin, verim seviyesi en üst düzeyde üretim ilkemizdir.
  • Katılımcı , adil , demokratik bir yönetim anlayışıyla kurumsallaşmanın gerekliliğini kavramış, öğrenen, eleştiriye açık bir organizasyon yapısına sahibiz.
  • Müşterilerimiz velinimetimizdir.
  • En önemli değerimiz insan kaynaklarımızdır.